Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Reflexná masáž

Úvod MASÁŽEReflexná masáž

Viete, že máte zrkadlo tela na svojich chodidlách? Pohľadom do tohto zrkadla zistíte, ako je to s vaším zdravím. Stačí, ak si zájdete na reflexnú masáž nôh.

Pomocou reflexnej masáže chodidiel tlakom a masírovaním reflexných plôšok je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbtového svalstva a chrbtice, urýchliť regeneráciu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Telo sa po masáži stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a pozitívom je aj príjemný pocit ľahkých nôh.

Archív 

REFLEXNÁ MASÁŽ je masáž reflexných bodov, tzv. receptorov, ktoré sa nachádzajú na chodidlách. Sú to citlivé miesta, ktoré sú spojené s časťami ľudského tela alebo orgánmi ako keby neviditeľnou pavučinkou. Cez ňu prúdi energia, ktorá sa môže zastaviť a vzniknú tzv. blokády. Telo prestane harmonicky tikať a prichádzajú väčšie či menšie zdravotné problémy.Keď pôsobí masér na receptor na nohe, prekrvuje ho a tým podporuje aj prekrvenie orgánu. Ten sa regeneruje a posilňuje sa jeho schopnosť vyliečiť. Uvoľnenie je dôležité nielen pre masírovaného, ale aj pre maséra. Pri masírovaní sa preto buď sedí, alebo leží. Reflexná masáž je bezpečná pre všetky vekové skupiny. Mala by trvať asi 30 minút. Základná reflexná masáž, má aj preventívny účinok, odporúča sa na posilnenie imunitného systému .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Receptory 1. hrubé črevo
2. obličky, močové cesty a mechúr
3. pečeň, žlčník
4. pľúca
5. tenké črevo
6. žalúdok, pankreas a dvanástnik
7. srdce
8. slezina
9. hlava
10. vaječníky, semenníky
Copyright 2017 - 2024 © masáž Prešov