Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Bankovanie

Úvod MASÁŽEBankovanie

Bankovanie nie je len masáž, ako si väčšina myslí. Ak hovoríme o bankovaní, hovoríme o liečebnej metóde známej už v stredoveku. V minulosti malo bankovanie zväčša mokrú podobu, šlo o tzv. krvavé bankovanie, pri ktorom sa koža najskôr narezala a potom sa priložila banka, ktorá zachytávala a vyťahovala nahromadenú "zlú" krv. Taktiež sa využívalo aj púšťanie žilou a liečba pijavicami. Tieto procedúry sa uskutočňovali nielen pomocou sklených, ale aj bambusových bánk, ako aj bánk vyrobených z kravských rohov a tekvíc.

V súčasnosti môžu krvavé bankovanie prevádzkovať len v nemocničných zariadeniach. Ostatní terapeuti používajú suché bankovanie a bankovú masáž.
Bankovanie ma viacero podôb, alebo kategórií. Aj intenzita je rôzna. Od toho najmiernejšieho, po stredné, až po bankovanie so silnou intenzitou. Závisí na miere nahriatia banky, čím sa reguluje miera podtlaku a prisatia na pokožku. Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Prečisťuje sa krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému.

 

 Súvisiaci obrázok

Ako prebieha taká banková masáž?

Sklenená banka sa mierne nahreje a priložením na pokožku sa prisaje na priložené miesto. Pôsobením podtlaku dochádza k popraskaniu drobných kapilár (žíl) s malými krvnými výronmi. Výrony pripomínajú modriny, ktoré sú však hlbšie, ako tie bežné. Nasledujúce dva dni je potrebný dôsledný pitný režim, aby sa škodliviny, ktoré vytiahneme z vnútra do podkožia dostali preč z tela. Vhodné je aj saunovanie, ktoré odvádza tieto toxíny potom rovno z pokožky a odľahčuje obličky.

Bankovanie opakujeme podľa potreby. Bankovacia kúra, ktorá sa doporučuje: prvý týždeň 2 krát, potom ešte 6 - 9 opakovaní raz do týždňa, neskôr 2 mesiace pauza. Na niektorých miestach môžeme bankovanie používať aj častejšie, len počkáme kým vzniknuté podliatiny nezmiznú.

Účinky bankovej masáži


A k čomu je táto masáž dobrá? Blahodárne pôsobí:

  • pri niektorých bolestiach chrbta, šije, kĺbov, hlavy,
  • na obličky, močový mechúr, žalúdok, slezinu, pankreas, pečeň a žlčník, pohlavné orgány,
  • na lymfatický a imunitný systém,
  • na prekrvenie dolných aj horných končatín,
  • bankovanie je veľmi úspešné aj v boji s celulitídou

 

Bankovať sa však nesmú pacienti s hemofíliou, krehkými cievami, tehotné ženy, ženy so silnou menštruáciou, pacienti s leukémiou a nádorovými ochoreniami, vysokou horúčkou, veľmi vysokým tlakom a podobne. Ak si nie ste istý či je pre Vás banková masáž vhodná, poraďte sa predtým so svojim lekárom.

Copyright 2017 - 2024 © masáž Prešov