Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Lymfatická masáž

Úvod MASÁŽELymfatická masáž

Manuálna lymfodrenáž je špeciálna hmatová technika, ktorá je zameraná na lymfatický systém kože a podkožia. Ide o celkom odlišnú techniku oproti klasickej masáži, ktorá pôsobí na hlboké svalové vrstvy nášho tela.

 

Lymfa je telová tekutina, ktorá prúdi v lymfatických cievach a kapilárach. Pretože sú lymfatické cievy oveľa užšie ako krvné cievy dochádza často k spomaleniu samotného pohybu v lymfatických cievach.

Lymfatický obeh má za úlohu odvádzať z tkanív nášho tela nahromadenú vodu, produkty nášho metabolizmu a škodlivé látky, ktoré následne vracia späť do krvi, čím dochádza k zmenšeniu opuchov a telesnému objemu a k celkovému prečisteniu organizmu.

Lymfatické uzliny vykonávajú filtráciu toxínov a cudzorodých látok, uvoľňujú biele krvinky do krvného obehu a tým aktivujú imunitný systém.

U Manuálnej lymfodrenáže sa pôsobí jemnými, pomalými a presne definovanými ťahmi, hmatmi a tlakom na povrch tela, čím dochádza k aktivácii pohybu lymfy v lymfatických cievach. Tieto lymfatické cievy majú za úlohu odvádzať lymfu do zberných lymfatických uzlín.


Ako sa Manuálna lymfodrenáž vykonáva?
Manuálna lymfodrenáž sa vykonáva malým tlakom na pokožku bez používania olejov, emulzií či iných prípravkov. Masírovaná osoba nesmie cítiť žiadnu bolesť. Terapeut sa môže zamerať na určité časti tela a upraviť tlak podľa potrieb klienta.
Cieľom Manuálnej lymfodrenáže je hmatmi uvoľniť lymfatické uzliny a tým zlepšiť prietok lymfy po celom tele. Ľahký tlak, používanie kruhovitých a špirálovitých hmatov s pomalou frekvenciou vychádza zo znalosti lymfatického systému a smeruje tok lymfy smerom k zberným uzlinám.

 

Celotelová masáž 90 min........48€

vratane tváre      120 min.......64€

 


Pri vykonávaní Manuálnej lymfodrenáže je taktiež dôležité dávať si pozor na kontraindikácie medzi, ktoré patria:

- akútne štádium onkologického ochorenia
- opuchy spôsobené ochorením srdca, pečene alebo obličiek
- akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenia
- akútne žilné ochorenia
- glaukóm (zelený očný zákal)
- hypertenzia (vysoký krvný tlak)
- horúčka
- zvýšená funkcia štítnej žľazy
- astma
- pľúcne ochorenia
- poruchy látkovej výmeny

Ako často má byť manuálna lymfodrenáž vykonávaná:

  • ako prevencia obranyschopnosti organizmu, detoxikácia organizmu - aspoň raz mesačne
  • ako prevencia celulitídy, ťažkých nôh, kŕčových žíl - aspoň 2x mesačne lymfodrenáž dolných končatín, zadku a bruška
  • ako prevencia proti migrénam 2x mesačne - ošetrenie hlavy a krku
  • odstránenie, liečba celulitídy, opuchov (ťažké nohy a pod.) - min. 10 ošetrení v intervale 2 až 3 drenáže týždenne, ďalej potom pokračovať 2x mesačne
Copyright 2017 - 2024 © masáž Prešov