Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

INFRA SAUNA

Úvod INFRA SAUNA

Infrasauna - Účinky na imunitný systém človeka

 

Zýšenie telesnej teploty vedie u človeka k usmrteniu baktérií a vírusov a k zastaveniu ich reprodukčného cyklu. Ak je organizmus infikovaný, začnú sa množiť leukocyty, ktoré majú za úlohu infekciu zlikvidovať.

 

Rovnaký efekt môžeme dosiahnuť aj v infrasaune vďaka možným rozsahom infračerveného žiarenia. V rámci prevencie sa odporúča zdržiavať v kabíne najprv krátky časový interval pri nižšej teplote, potom postupne interval predlžovať a teplotu zvyšovať.Preukazuje sa  stimulácia imunitného systému a likvidáciu infekcie.

 

Predovšetkým v počiatočnom štádiu ochorenia, kedy sa choroba ešte plne nerozvinula, sa odporúča včasné prehrievanie a tým likvidácia infekcie tepelným efektom.


Pokiaľ sú už choroby plne rozvinuté, prehrievanie sa neodporúča, hrozí riziko zásahu do termoregulačných telesných mechanizmov.

Copyright 2017 - 2024 © masáž Prešov