Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Ako na to?

Úvod INFRA SAUNAAko na to?

Správne saunovanie v infrasaune

Pred vstupom do infrasauny je ideálne nastaviť teplotu na najvyššiu hodnotu. Počas celého saunovania tak bude Vaše telo využívať plný výkon infračerveného žiarenia. Ak teplotu nastavíte na nižšiu hodnotu, ohrievače sa budú priebežne vypínať a znovu zapínať, aby infrasauna udržala nastavenú teplotu. Tým by bol prísun blahodárnych infračervených lúčov obmedzený, preto sa odporúča saunovanie pri najvyšších hodnotách. Teplotu vo vnútri infrasauny môžete okrem zníženia nastavenej teploty tiež do istej miery regulovať pohyblivou strešnou ventiláciou alebo pootvorením dverí.

Príprava na infrasaunovanie:  

  1. Pred saunovaním sa odporúča sprcha a utrenie do sucha.

  2. Rovnako ako vo fínskej saune používajte aspoň 2-3 uteráky alebo osušky- jednu na sedenie,  druhú  na podlahu z dôvodu absorbcie potu a tretiu na utieranie potu z tela. Tým zároveň  podporíte  ďalšie potenie.

  3. Do infrasauny odporúčame vziať si so sebou hrubú špongiu alebo uterák a vo chvíli, keď sa  začnete potiť, si ňou môžete utierať tvár. Vďaka tomu odstráníte odumreté kožné bunky a Vaša  pokožka sa  tým omladí a bude vyzerať hladšia. Rovnako to isté môžete robiť na ostatných častiach tela, a to aj pomocou uteráka, kefy alebo peelingovej soli.

  4. Najlepšia doba pre saunovanie je ráno. Krátko po prebudení sa ľahko natiahnite, potom sa vypoťte v infrasaune, osprchujte a nakoniec vypite niekoľko pohárov čistej vody. Takáto ranná procedúra Vám dodá potrebnú energiu na celý deň. Ak máte naopak problémy so spaním, môžete použiť infrasaunu večer. Pokojný a uvoľnený stav zaistený saunovaním Vám pomôže ľahšie a lepšie  zaspať.

  5. Pri saunovaní v infrasaune je najlepšia poloha v sede a nie poležiačky. Ohrievače sú totiž umiestnené tak, aby najviac úžitku zo žiarenia poskytli osobe sediacej vo vzpriamenej polohy s chodidlami na úrovni lavice.

  6. Nie je dôležité, aká teplota je vo vnútri infrasauny, keď do nej vstúpite. Výrazné potenie totiž nastáva až cca po 15 minútach. Z tohto dôvodu nie je nutné čakať, až sa infrasauna naplno rozohreje. Najlepším riešením je vstúpiť do nej pri jej zapnutí a zahrievať sa spoločne so saunou.

  7. Po dokončení saunovania nie je ideálne sa okamžite sprchovať. Vaše telo sa totiž počas saunovania zahrialo, bude sa aj naďalej po určitú dobu potiť aj po vypnutí výhrevných jednotiek, dokonca aj po opustení infrasauny. Posaďte sa v infrasaune s otvorenými dverami a nechajte Vaše telo potiť, zatiaľ čo sa bude ochladzovať. Akonáhle sa budete cítiť dostatočne príjemne, dajte si vlažnú (nie studenú) sprchu pre úplné opláchnutie potu z Vášho tela. Po použití infrasauny sa neodporúča používať mydlo, sprchové gély ani iné prípravky, pretože Vaše póry budú otvorené a tieto látky by ich mohli zaniesť.

  8. Po saunovaní je dôležité doplniť tekutiny stratené počas saunovania. Ideálnym nápojom je čistá voda, ktorá nevráti telu späť kalórie spálené počas saunovania.

  9. Nepoužívajte infrasaunu bezprostredne po namáhavom cvičení. Počkajte aspoň 15 minút, aby sa Vaše telo ochladilo.

 

 

 

Predtým ako si začnete užívať účinky infrasauny by ste mali vypiť väčšie množstvo minerálnej vody.  Po skončení kúri nezabudnite doplniť tekutiny a minerálne látky.

Vypotiť sa v infrasaune je vhodné 1-2 krát do týždňa. Dĺžka saunovania by mala byť 30-40 minút pri teplote 50-60˚C. Kúra je jednorazová a neopakuje sa ako pri fínskej saune. 

 

Po skončení saunovania je vhodná vlažná sprcha, ideálne s masážou tela.

Copyright 2017 - 2024 © masáž Prešov