Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?

BANKOVANIE

Úvod BANKOVANIE

Bankovanie - masáž a liečebná metóda v jednom

 
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bankovanie
 

Bankovanie nie je len masáž, ako si väčšina myslí. Ak hovoríme o bankovaní, hovoríme o liečebnej metóde známej už v stredoveku. V minulosti malo bankovanie zväčša mokrú podobu, šlo o tzv. krvavé bankovanie, pri ktorom sa koža najskôr narezala a potom sa priložila banka, ktorá zachytávala a vyťahovala nahromadenú "zlú" krv. Taktiež sa využívalo aj púšťanie žilou a liečba pijavicami. Tieto procedúry sa uskutočňovali nielen pomocou sklených, ale aj bambusových bánk, ako aj bánk vyrobených z kravských rohov a tekvíc.

V súčasnosti môžu krvavé bankovanie prevádzkovať len v nemocničných zariadeniach. Ostatní terapeuti používajú suché bankovanie a bankovú masáž.
Bankovanie ma viacero podôb, alebo kategórií. Aj intenzita je rôzna. Od toho najmiernejšieho, po stredné, až po bankovanie so silnou intenzitou. Závisí na miere nahriatia banky, čím sa reguluje miera podtlaku a prisatia na pokožku. Účinky bankovania pôsobia na celé telo. Prečisťuje sa krv, zlepšuje obeh, obnovujú sa funkcie nervového systému.

Copyright 2017 - 2019 © masáž Prešov